Csokiország - Minden, ami csoki

Csokoládés panna cotta

csokiorszag-6104

Jártatok már Olaszországban? Ha igen, és főleg az északi részén, akkor nagy eséllyel kóstoltatok már igazi olasz panna cottát, azaz leginkább a hazai pudinghoz hasonlító tejes, tejszínes desszertet. Akik nem jártak még Olaszhonban, azok is belefuthatnak egyre gyakrabban egy-egy hazai étterem kínálatában, mára itthon is egy elég elterjedt desszert lett.

A krém alapja zsíros tejszínből és zsíros tejből áll, melyet vaníliával felfőznek, zselatinnal összekevernek és tálkákban kihűtenek ideális esetben egy egész éjszakán keresztül. A titka a jó állag, amit, ha ismerjük a jó arányokat egyáltalán nem nehéz elérni.

Tálalhatjuk pohárban, de gyakrabban borítják ki a formából, amiben megdermesztik. Ízét általában  a hozzá adott krém vagy öntet határozza meg, de magát a tejszínes krémet is ízesíthetjük például narancsolajjal, levendulával, kardamonnal, fahéjjal, mindez a fantáziára van bízva. Ideális öntet hozzá a különböző gyümölcsökből készült öntet, vagy ahogy a mi receptünkben is szerepel a csokoládé.

A lenti receptben egy kicsit alakítottam az eredeti felálláson, tehát nem ráöntöttem a kiborított panna cottára a csokiöntetet, hanem a pohár aljába tettem díszítésnek, és nem is borítottam ki, hanem pohárkrémként fogyasztottuk, így a hozzáadott zselatin is kicsit kevesebb, mint a legtöbb receptben. A krém tetejére megpirított dió került a roppanós hatás elérése érdekében. Az általában jó szokott lenni, ha egy krémhez van valami ropogós, ami feldobja és megtöri a krémes hatást.

Tipp: Amennyiben ki szeretnénk borítani, úgy a 700 ml folyadék helyett csak 600 ml-t tegyünk a négy lap zselatinhoz.

csokiorszag-6101

Csokoládés panna cotta

Hozzávalók nagyjából 4 adaghoz:

  • 500 ml habtejszín (min 30%, de jobb a 35%)
  • 200 ml zsíros tej (3,5 %)
  • 4 lap zselatin
  • 4 evőkanál cukor vagy nyírfacukor
  • 1 rúd vanília
  • 100 g étcsokoládé
  • 100 ml habtejszín
  • 2-3 marék tisztított dió

Elkészítése:

A zselatint áztassuk be hideg vízbe. A tejszínt melegítsük fel a cukorral és a vaníliarúd kikapart magjával együtt. Adjuk hozzá a tejet, forraljuk fel és hagyjuk pihenni 10 percig, hogy a vaníliamagokból az aroma beízesítse a folyadékot.  Adjuk hozzá a zselatin lapokat. Kevergessük, hogy a lapok teljesen feloldódjanak.

A csokoládét vízgőz felett vagy mikróban olvasszuk fel, adjuk hozzá óvatosan a 100 ml tejszínt, keverjük addig, amíg homogén krém nem lesz, majd töltsük a poharak aljába. Ezt követően öntsük rá a langyosra hűlt zselatinos tejes tejszínt és tegyük hűtőbe egy éjszakára.

Másnap a diót pirítsuk meg, törjük össze és tálaláskor szórjuk a pohárkrém tetejére.

Churros csokoládékrémmel

csokorszag-3775

Februárban jártam életemben először Spanyolországban, azon belül is Barcelonában. Indulásunk előtt elég mélyen utána jártam mit és hol érdemes enni, ahogy egy jó gasztrobloggerhez illik, és a sok kérdéses étterem, kávézó közül egy biztos volt: oda megyünk ahol a város egyik legjobb churrosát kapni. Hogy tényleg a legjobb-e nem tudom, de ahogy láttuk ebből a manufaktúrából szállítják a különböző kávézókba is a spanyol fánkot. A hely annyira apró, hogy alig lehet észrevenni…vagyis nem lehetne, ha nem állna hosszú sor és nem jönnének ki a vevők hatalmas papírzacskókkal, isteni illatot árasztva magukból. Elég gyorsan rájöttünk, hogy ez nem az a hely, ahol kényelmesen leülünk majd és elfogyasztjuk amit vettünk, hisz ez egy sütöde, ahol kilószámra készítik a fánkot, majd amilyen gyorsan megsütik, olyan gyorsan el is adják papírzacskóba csomagolva. Mi is feltankoltunk az abbahagyhatatlan finomságból.

Ezt követően már csak egy olyan kávézót kellett találni, ahol csokival is megkóstolhattuk, hisz a churros mégiscsak úgy az igazi. Forró, selymesen csordogáló meleg csokiba mártva… tejszínhabbal? No igen, az is jöhet hozzá, de csak igazi, keményre vert, nem szifonból nyomott, hanem kanállal kanalazott, zsíros, igazi finom tejszínhab. Érzed az illatát? Igen, vaníliás… a csoki pedig magas kakaótartalmú, finom étcsokoládé… igazi ízorgia.

csokorszag-3772-2

Tudom, tudom most rögtön megennétek egyet, vagy kettőt, vagy hármat…. én is, higgyétek el. Előjöttek az emlékek, ahogy írom ezeket a sorokat…

Viszont jó hír, hogy ahhoz, hogy élvezd ezt a finomságot, nem kell rögtön valamelyik fapados oldalára rohanni és jegyet foglalni, otthon is elkészíthetitek, nem mondom, hogy 5 perc alatt elkészül, de nem is kell vele olyan sokat bajlódnotok, mint a hazai klasszikus társával. Az alábbi recept egy mexikói könyvből származik, és egy 1935-ben nyitott mexikói churreria kínálatában szerepelt így elkészítve a fánk. A tészta tartalmaz egy kisebb adag queso fresco nevű sajtot, ami talán a mi túrónkhoz hasonlítható leginkább, így mi ezzel helyettesíthetjük. A legjobb persze az lenne, ha a piacon tudnánk venni friss tehén vagy kecskesajtot, olyat, ami nem sós. Több helyen elérhető ez már. Amennyiben el szeretnénk hagyni a túrót/sajtot, akkor a lisztet meg kell duplázni és még extra két tojást kell adni a tésztához.

csokorszag-3266

Vasárnap reggel el is készíthetitek, na mit szóltok?

Az elkészítéshez nem kell más, csak az alábbi hozzávalók és egy jó habzsák, azzal fogjuk a forró olajba nyomni a masszát.

Churros csokoládékrémmel

Hozzávalók a fánkhoz:

  • 600 ml víz
  • 2 teáskanál fahéj
  • 1/4  teáskanál só
  • 90 g vaj
  • 250 g teljeskiőrlésű liszt
  • 100 g friss natúr (nem sós) sajt vagy túró
  • 2 tojás
  • 1000 ml olaj a sütéshez

Hozzávalók a csokoládékrémhez:

  • 200 g jó minőségű étcsokoládé
  • 150 ml tej
  • 250 ml tejszín (35%)

Elkészítése:

A vízben felolvasztjuk a vajat, hozzáadjuk a fahéjat, a sót és felforraljuk. Levesszük a tűzről és elkeverjük benne a lisztet, szép, homogén nyúlós tésztát kell kapjunk. Hagyjuk langyosra kihűlni. Adjuk hozzá a tojásokat és a túrót és addig keverjük amíg összeáll a tészta. Ezt követően habzsákba töltjük és forró olajba csurgatjuk. Pár perc alatt barnára sütjük és lecsepegtetjük.

A csokikrémhez az étcsokoládét olvasszuk fel vízgőz felett és adjunk hozzá a tejet folytonos kevergetés közben.  A tejszínhabhoz verjünk fel a tejszínt habverővel.

A churrost a csokikrémmel és a tejszínhabbal tálaljuk.

csokorszag-3263

Sült kacsamell sült karfiollal és csokoládé mártással

csokiorszag-4256

Nagyon szeretem a kakaót és az étcsokoládét sós ételekben is használni, mint fűszert. Nagyon pikáns, pirított, kesernyés ízt ad a húsos és nem húsos ételeknek egyaránt. A titok az arányokban rejlik, az ízlésünknek megfelelő mennyiségben kell alkalmazni, hisz a jóból is megárt a sok.

Kacsával, marhával kiválóan párosítható, nekem nagy kedvencem. Két korábbi csokoládéval fűszerezett kacsa receptet itt és itt találtok.

Sült kacsamell sült karfiollal és csokoládé mártással

Hozzávalók 4 főre:

  • 4 kisebb kacsamell
  • 1 nagy fej karfiol
  • só, bors
  • 50 ml tejszín
  • 50 g étcsokoládé
  • 1 fej vöröshagyma

Elkészítése:

A sütőt melegítsük elő 180 fokra. A karfiolt mossuk meg, szedjük le a leveleit és szedjük rózsáira. Tegyük egy sütőpapírral kibélelt tepsibe, locsoljuk meg olívaolajjal, sózzuk meg, tegyük mellé a megpucolt kettévágott hagymát és süssük 30 percig.

A kacsamell bőrét irdaljuk be, dörzsöljük be sóval, borssal és forró serpenyőben süssük a bőrével lefelé, közepes hőfokon 15 percig. Ezt követően fordítsuk meg és úgy is süssük 10 percig alacsony hőfokon. Ujj próbával ellenőrizzük, hogy megfelelően átsült-e. Ha nagyon puha, akkor további sütést igényel. Ha olyan érzés, mintha a középső és a hüvelykujjunk érne össze, akkor rozéra sült. Így ideális, de a kacsamell jobban megsütve sem lesz rágós, csak  szárazabb.

A kacsamellet pihentessük 5 percig. Addig készítsük el a mártást. Ehhez a kacsa kisült zsírjához adjuk hozzá a tejszín és a csokoládét. Melegítsük össze őket, majd adjuk hozzá a karfiollal sült hagymát és turmixoljuk össze, annyira, hogy homogén sima mártást kapjunk.

Tálalásnál a kacsamellet szeleteljük fel, tegyük mellé a karfiolt és adjuk hozzá a mártást.

Tipp: Vega változat is elkészíthető, a kacsamell elhagyásával. Ez esetben a kacsazsírt kókuszsírra cseréljük.  A sült karfiol csokoládé mártással abszolút megállja önmagában is a helyét az asztalon.

Málnás brownie

IMG_9810-1

Hamarosan itt a Valentin nap. Mivel mással is kedveskedhetnénk Szerelmünknek, mint egy jó brownie-val. Hmm…csokis, diós, omlós… és egy kis málna… az igazán hedonisták tejszínhabbal is megspékelhetik.

IMG_9812-2

Málnás brownie torta

Hozzávalók:

  • 200 g durvára vágott dió
  • 400 g teljeskiörlésű liszt
  • 100 g kakaó
  • 1 csomag sütőpor
  • 200 g barna nádcukor
  • 6 tojás
  • 400 ml napraforgó olaj
  • 100 ml tejszín
  • csipet só
  • 100 g durvára tört étcsokoládé
  • málna (fagyasztott málnát is használhatunk)

Elkészítése:

A sütőt előmelegítjük 160 fokra.

A lisztet és a kakaót egy tálba szitáljuk, hozzáadjuk a cukrot, a sütőport, a sót, a tojást, a tejszínt, az olajat, a diót és az étcsokoládét és jól összekeverjük a tésztát.  Kivajazott torta formába öntjük, rászórjuk a tetejére a málnát és az előmelegített sütőben 20-25 perc alatt készre sütjük. Akkor jó, ha a torta közepe nem kemény, hanem enyhén ruganyos.

Tipp:  langyosan is tálalhatjuk vanília fagyival.

IMG_9815-3

IMG_9824-4

Guinness-es csokoládé pohárkrém

IMG_2226-7

Ez egy igazi pasis desszert, szintén Valentin napra ajánljuk. Garantáltan minden sörimádó pasi imádni fogja és a jutalom sem marad el. :). Nem túl édes, enyhén fanyar és pikánsan érezhető benne a Guinness különleges íze. Érdekesség, hogy a dobozos sör nekem jobban bejött, mint az üveges, valahogy a hab sokkal krémesebb, lágyabb volt. Van a dobozban egy golyó, ami elvileg a habért felelős és a finom krémhab ennek köszönhető. Természetesen ebbe a desszertbe teljesen mindegy milyet használunk, hisz felmelegítésre kerül, ahol a habnak nincs jelentősége, viszont inni én jobban szerettem a dobozost.

IMG_2177-1

Guinness-es csokoládé pohárkrém

Hozzávalók:

  • 440 ml Guinness (egy doboz)
  • 750 ml tejszín
  • 200 g étcsokoládé
  • 7 tojás sárgája
  • 50 g cukor
  • egy nagy marék dió
  • 6 db teljes kiőrlésű babapiskóta

IMG_2183-2

IMG_2194-3

Elkészítése:

300 ml tejszínt és 300 ml Guinness-t keverjünk össze és melegítsünk fel (ne forraljuk). Tördeljük bele a csokoládét és hagyjuk felolvadni. Keverjük el, hogy homogén keveréket kapjunk. Hagyjuk kicsit kihűlni. A tojás sárgákat a cukorral keverjük össze, majd adjuk hozzá a tejszínes keverék egy negyedét és öntsük vissza a maradék tejszínes krémhez. Nagyon alacsony hőfokon vagy vízgőz felett, folyamatosan kevergetve körülbelül 15 perc alatt főzzük sűrűre a krémet. Sose forraljuk, mert a tojás kicsapódhat! Amikor már úgy gondoljuk nem fog besűrűsödni, akkor se adjuk fel, ez egy hosszabb folyamat, 15-20 perc kell a krémnek.

Tálalás: a krémből tegyünk egy keveset a poharak aljába, erre tördeljük a babapiskótákat, majd öntsünk rá még egy kis krémet. A tetejét szórjuk meg összetört dióval. Ha elkészültek a poharak, hagyjuk kihűlni, majd hűtőben megdermedni.

Időközben a maradék Guinness-t forraljuk 5 -10 percig, az így kapott redukciót hűtsük le. A tejszínhabot verjük fel, vagy szifonban készítsük el.

Közvetlenül fogyasztás előtt a pohárkrémek tetejére nyomjunk tejszínhabot és csurgassunk a hab tetejére Guinness redukciót. Szórjuk meg a felaprított dióval.

IMG_2216-4

IMG_2219-5

Narancsos kacsa csokoládé mártással

narancsos_csokis_kacsa_csokiorszag

Narancsos kacsa csokoládé mártással

Hozzávalók a kacsához:

  • 1 db pecsenyekacsa, kb. 2 kg
  • só, bors
  • 1 db narancs
  • 1-2 db csillagánizs

Hozzávalók a püréhez:

  • 1 kg krumpli
  • 500 g fehérrépa / petrezselyemgyökér, de lehet paszternák is, kinek mi ízlik jobban
  • 50 g vaj
  • 100 ml tejföl

Hozzávalók a salátához:

  • 1 csomag rukkola
  • 2 db körte
  • 1 marék dió
  • 3 evőkanál olívaolaj
  • 1 evőkanál fehérborecet
  • 2 evőkanál dióolaj

Hozzávalók a csokimártáshoz:

  • 100 g nagyon magas kakaótartalmú csoki (minimum 70%)
  • 50 g vaj
  • 1/2 mokkáskanál só
  • 100 ml tejszín

Elkészítése:

A kacsát megmossuk, szárazra töröljük, sózzuk, kicsit beborsozzuk frissen őrölt borssal. A narancsokat jól megmossuk, négybe vágjuk és a kacsa belsejébe tesszük, a csillagánizzsal együtt.  Egy agyagedénybe (római tál) tesszük a kacsát, melle lefelé legyen, tehát háttal felfele feküdjön. Rátesszük a tálra a tetejét és a még hideg sütőbe toljuk. 200 fokon kb. 30-40 percig sütjük, majd levesszük a hőfokot 100 fokra, kicsit kiszellőztetjük a sütőt, hogy lehűljön és a kacsát további 3 órán át szinte pihentetjük a sütőben. A kisült zsírt benne hagyjuk az edényben. Így a mell, ami benne fekszik ugyan nem lesz ropogós bőrű, de irtó finom puha lesz. Ha letelt az idő levesszük az edény tetejét, és 180 fokon megpirítjuk a kacsát 20 perc alatt.

Időközben a krumplit és a zöldséget megfőzzük enyhén sós vízben, majd a tejföllel, vajjal, sóval pürét készítünk belőle.

A salátához a rukkolát egy tálba tesszük, a körtét meghámozzuk, kicsumázzuk, felkockázzuk, a rukkolához adjuk. A diót kicsit megpirítjuk. Az olajakat a borecettel elkeverjük, a salátára öntjük. Megszórjuk a tetejét az enyhén megpirított dióval.

A csokimártáshoz a csokit vízgőz fölött megolvasztjuk a vajjal együtt, majd hozzáadjuk a sót, a tejszínt.

A kacsát szeletelés előtt még 10 percig pihentetjük, majd a köretekkel és a mártással együtt tálaljuk.

Kecskesajtos & Meyer citromos bonbon – Vendégbejegyzés

bonbon01

Sok szeretettel köszöntjük a bonbonok és pralinék királynőjét, Zsuzsit a blogunkon. Ha böngészitek a blogját, biztosan szétcsúsztok a kreálmányaitól. Az ízkombinációk, a formák, a színek, mind a mennyekbe repítenek! 🙂

“Nemrég készítettem először bonbont kecskesajttal: egy étcsokoládé-ganache alapú trüffelt, ahol a kecskesajt épphogy átsejlik, finoman érződik a lecsengésnél. A kecskesajtos trüffellel szinte egy időben készült egy másik kecskesajtos bonbon is: ezúttal kicsit karakteresebbre, “kecskesajtosabbra” szerettem volna készíteni a ganache-t, ahol nemcsak épphogy sejteni lehet majd a kecskesajtot, hanem rögtön ki is ugrik. A ganache most fehér csokoládéval készült, és a kecskesajtot Meyer citrommal párosítottam: szerintem tökéletes kettőst alkotnak! Nagyon karakteres, krémes-üde bonbon született így.” – Ehhez nem fér kétségünk! 🙂

bonbon04

Kecskesajtos & Meyer citromos bonbon

Hozzávalók a ganache-hoz (kb. 30 darabhoz):

  • 100 g fehér csokoládé
  • 120 g lágy kecskesajtkrém (pl. Chavroux)
  • 30 g habtejszín
  • fél Meyer citrom (vagy sima kezeletlen citrom)

Hozzávalók a burokhoz:

  • 250 g étcsokoládé
  • 20-30 g fehér csokoládé

Elkészítése:

A ganache-hoz a fél Meyer citrom héját lereszelem, és a habtejszínhez keverem. A tejszínt forrásig melegítem, majd letakarva állni hagyom jó félórát. Ekkor a tejszínt ismét forrásig melegítem, átszűröm, hozzáadom a lágy kecskesajtkrémet és simára keverem.

A fehér csokoládét megolvasztom. A kecskesajt és a tejszín keverékét 3-4 részletben a fehér csokoládéhoz keverem: először kicsit össze fog ugrani a csokoládé, de a végére szép sima, egynemű ganache-t kapunk. Ehhez végül hozzákeverek még 15 grammnyit a Meyer citrom frissen facsart levéből.

A csokoládéhüvelyt először díszítem. A fehér csokoládét megolvasztom és temperálom. A bonbonforma mélyedéseibe egy iskolai ecset segítségével egy-egy vonást húzok a fehér csokoládéval, de akár márványozhatjuk is a mélyedések belsejét a fehér csokoládéba mártott ecsettel.

Utána megolvasztom és temperálom az étcsokoládét, és elkészítem a csokoládéhüvelyt polikarbonát formában így. A formát rövid időre hűtőbe teszem, míg a csokoládé megszilárdul. Ekkor habzsák segítségével megtöltöm a forma mélyedéseit a kecskesajtos-citromos ganache-sal, hagyva helyet a lezáráshoz. Ismét hűtőbe teszem a formát, míg a töltelék be nem bőrösödik. Ekkor újratemperálom a maradék étcsokoládét és lezárom a bonbonokat. Jó félóra hűtés után kifordítom a kész bonbonokat a formából.

bonbon03

Passiógyümölcsös csokoládés minitorták – Vendégbejegyzés

2013_03_31_rani_9999_66-1

Mai vendég bloggerünk, Reni, Az élet napos oldala írója. Gyönyörű fotói és receptjei mindig elkápráztatnak bennünket, így nagyon örültünk, amikor elfogadta meghívásunkat. Egy nagyon izgalmas sütivel készült, ami a karácsonyi menüben is megállja a helyét, egyszerű, de mégis nagyon különleges.

“Először egy étteremben kóstoltam a passiógyümölcs és a csokoládé ízkombinációját és teljesen belebolondultam. Sejtettem, hogy ez a két alapanyag tökéletesen kiegészíti egymást, hogy fantasztikus párost fognak alkotni. Hát talált, süllyedt! Azóta már többféle textúrában kóstoltam a duót, de ez a finom, tejcsokoládés ganache volt a kedvencem.”

Passiógyümölcsös csokoládés minitorták

Hozzávalók a krémhez:

    •  300 g tejcsokoládé
    • 400 ml tejszín
    • 8 db passiógyümölcs

Hozzávalók a tésztához:

  •  250 g liszt
  • 200 g apró kockára vágott vaj
  • 100 g porcukor
  • 2 tojássárgája
  • csipet só

2013_03_31_rani_9999_109-2

Elkészítése:

A lisztet keverjük el a cukorral és a sóval, majd morzsoljuk el a vajjal. Adjuk hozzá a tojások sárgáját és villámgyors mozdulatokkal gyúrjuk bucivá. Csomagoljuk fóliába és tegyük 30 percre a hűtőbe.

Vajazzunk ki 6 db kivehető aljú, mini piteformát. A tésztát osszuk 6 részre, egyenként nyújtsuk ki, helyezzük a piteformákba, nyomkodjuk bele, szurkáljuk meg az alját, majd süssük vakon kb. 15 perc alatt sárgásbarnára, hagyjuk a formában kihűlni.

A krémhez olvasszuk fel gőz fölött a csokoládét, keverjük el alaposan a tejszínnel és a passiógyümölcs kikapart húsával, magjaival. Hűtsük le majd töltsük a lehűlt tésztakosárkákba.

Meggyes csokilikőr – Vendégbejegyzés

 csokilikor_tearoom_2012

A Tearoom-os lányok annyira kreatívak, hogy az valami hihetetlen. Mindig előrukkolnak valamivel, hol egy online magazinnal, hol egy karácsonyi adventi naptárral (ahol mindennap egy kis meglepetés – hol recept, hol nyereményjáték – vár ránk). Megkértük őket, hogy osszák meg egyik kedvenc gasztro ajándék receptjüket. Ez a meggyes csokilikőr kiváló ajándék lehet ínyenceknek, ráadásul szerintünk egy ilyennel eléggé levehetjük az ajándékozottat a lábáról. Saját csokilikőrt viszünk ajándékba… ez azért elég menő, igaz? A lányok készítettek letölthető címkét is, amit az üvegre ragaszthattok.

A kreatív lányok egyike, Vera és párja Viktor tervezte a blogunk dizájnját is. Még egyszer köszönjük nekik, hogy weboldalra rajzolták az álmunkat!

Meggyes csokilikőr

Hozzávalók:

  • 150 g étcsokoládé
  • 200 ml habtejszín
  • 2 evőkanál porcukor
  • 1 púpozott evőkanál kakaópor
  • 300 ml brandy/konyak
  • 200 ml cherry

Elkészítése:

A csokit vízgőz felett a cukorral felolvasztjuk. Hozzáadjuk a habtejszínt és a kakaóport, majd felforraljuk. Megvárjuk míg legalább langyosra hűl, átszűrjük és hozzákeverjük a brandyt és a cherryt.

A kész likőrt szép üvegbe töltjük, hűtőben tároljuk. Időnként felrázzuk, hogy a hozzávalók jól elkeveredjenek.

Konyakmeggyes profiterol

profiterol_csokiorszag

Az égetett tészta egy végtelen egyszerű, olcsó, de mégsem túl népszerű tészta Magyarországon. Amiben találkozhatunk vele, az a képviselőfánk vagy a profiterol. Külföldön azonban nagyobb sikere van, nem csak édesen, hanem sósan, főzve és olajban sütve is készítik.

Konyakmeggyes profiterol

Hozzávalók:

  • 1 csésze víz
  • 1/2 csésze vaj (200 ml-s csészét használva ez körülbelül 120 g)
  • 1 csésze liszt
  • 1 csésze tojás
  • só, cukor
  • 250 g mascarpone
  • 200 g étcsokoládé
  • 3 evőkanál méz
  • 100 ml tejszín
  • 100 g aszalt, magozott meggy
  • 150 ml barna rum

Elkészítése:

Az aszalt meggyet a rumba áztatjuk és egy éjszakán át pihentetjük benne.

A vizet, a vajat és a sót felforraljuk, majd hozzáadjuk a lisztet, elkeverjük és addig keverjük, amíg a legtöbb nedvesség elpárolgott belőle. Ez kb. 5 perc. Folyamatosan keverni kell, lehetőség szerint az edény széléhez nyomva, hogy minél nagyobb felülettel érintkezzen, és vigyázva, hogy ne égjen meg, és egy picit se barnuljon be. Minél több folyadék párolog el, annál jobb, hisz annál több tojást fog felvenni a tészta, amitől laza és lyukacsos lesz a szerkezete. A tésztát hagyni kell egy kicsit hűlni, mielőtt a tojást beletesszük, mert ha túl forró, rántottás tésztát kapunk.

Ha kihűlt a tészta, a tojást fokozatosan egyenként kell belekeverni, elektromos habverővel. Egy nyúlós masszát kell kapnunk, ami nem folyik szét, amikor kitesszük egy kanállal a sütőpapírra. Nagyjából mandarin méretű gömböket méretezzünk, ezek egész szépen megnövekednek, nagyjából dupla méretre, ezzel számolni kell a sütőpapíron való elhelyezéskor.

A sütőt 220 fokra kell előmelegíteni és ebben kell hozzávetőleg 12 percig sütni a puffancsokat. Szépen megemelkednek és enyhén megpirulnak. Ezt követően le kell venni a hőfokot 190 fokra és további 15 percig kell sütni. Ez csak hozzávetőleges idő, mivel minden nagyban függ a méretektől, minél nagyobb, annál tovább kell sütni. A kész fánkokat hagyjuk kihűlni.

A krémhez 100 gramm étcsokoládét megolvasztunk, majd a mascarpone krémmel és a mézzel összekeverjük. A rumos meggyet a rummal együtt a krémhez adjuk. Ezzel töltjük meg a fánkokat.

A maradék 100 gramm étcsokoládét felolvasztjuk és a tejszínnel elkeverjük. Tálaláskor a fánkok tetejére öntjük.

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!